Deň adoptívnych rodičov 2014

Aj tento rok sa konalo stretnutie ľudí zapojených do projektu Adopcia. Deň adoptívnych rodičov (DAR) vznikol, aby umožnil adoptívnym rodičom stretnúť sa so svojím virtuálne adoptovaným psíkom či sučkou z nášho programu.

Počas DARu sa predstavili naše psíky v jednotlivých programoch, postupne od najmenších šteniat cez dorastencov až po dospelé psy vo výcviku. Takto ľudia mohli názorne vidieť koľko času a námahy trvá kým sa z roztomilého bláznivého šteniatka stane pokojný a vyrovnaný vodiaci pes.

Tradičnou súčasťou DARu je beseda s držiteľom vodiaceho psa. Tento rok sme besedovali so stále veselým Robkom Cielontkom, ktorého všade sprevádza jeho ešte veselší vodiaci pes – sučka Anička. Súčasťou besedy bolo premietanie 4 osvetových videí, ktoré dopĺňali tohtoročnú tému besedy „Pomoc verejnosti človeku s vodiacim psom“. Ľudia si mohli vypočuť s akými problémami a vtipnými situáciami sa na uliciach Robko s Aničkou stretávajú a ako môže bežný človek v týchto situáciách takejto dvojici jednoducho pomôcť.

Nakoľko sme mali tento rok počas DARu dostatok psov vo výcviku, zlatým klincom DARu sa stala možnosť vyskúšať si chôdzu s vodiacim psom úplne naslepo. Túto možnosť využili nielen adoptívni rodičia, ale aj naši dobrovoľníci a pre všetkých to bol silný zážitok.

Ďakujeme všetkým zúčastneným dobrovoľníkom za účasť a pomoc pri organizovaní DARu a všetkým zúčastneným za príjemnú atmosféru celej akcie.