Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

Deň adoptívnych rodičov 2016

Prvú októbrovú nedeľu sme venovali ľuďom zapojeným do projektu Adopcia - našim milým Adoptívnym rodičom. Virtuálnou adopciou psíkov nám pomáhajú prispievať k skvalitneniu života ľuďom so zrakovým postihnutím. 

Deň adoptívnych rodičov (skrátene DAR) je vyjadrením našej vďaky Adoptívnym rodičom, zároveň je aj možnosťou pre verejnosť navštíviť naše priestory a oboznámiť sa s našou činnosťou.

DAR je ale predovšetkým dňom veľkých stretnutí a tak to bolo aj tento rok. Adoptívni rodičia sa stretli so svojimi vybranými psíkmi, mali možnosť ich dosýta vyhladiť, porozprávať sa s vychovávateľmi o tom ako sa ich zverencom darí. Psíky z programov Výchova, Výcvik a chovné sučky v rámci ukážok predviedli čo všetko sa naučili a ako zvládajú rôzne situácie, s ktorými sa denne stretávajú.

Tohtoročný DAR sa niesol v duchu histórie výcviku vodiacich psov na Slovensku. Súčasťou popoludnia bola beseda s pánom Imrichom Bartalošom - zakladateľom našej výcvikovej školy, ktorý je sám nevidiaci a je aj držiteľom vodiaceho psa. Autentické historické materiály mali návštevníci možnosť vidieť v našom "múzeu", ktoré bolo na DARe novinkou.

Ďalšou novinkou bola ukážka situácií, s ktorými sa vodiaci pes počas svojho pracovného života môže stretnúť. Išlo o situácie, ktorými mu my - bežní ľudia na ulici môžeme neúmyselne skomplikovať prácu. Cieľom týchto scénok bolo upozorniť na tieto situácie a naučiť sa ako sa v nich správne zachovať.

Ako každoročne, aj teraz na účastníkov čakali súťaže bez použitia zraku, prostredníctvom ktorých si ľudia mohli na chvíľu vyskúšať aké to je keď nám chýba jeden z našich zmyslov. S tematikou nevidiacich súvisela aj ďalšia pripravená aktivita – možnosť chôdze s bielou palicou pod vedením našich trénerov.

    

Tradičnou súčasťou DARu je náš dobročinný obchodík a Bufet U štyroch labiek, ktorého sortiment kompletne zabezpečili naši dobrovoľníci - vychovávatelia, ako vždy, aj teraz bol plný vynikajúcich domácich koláčov a slaných pochutín.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za vytvorenie úžasného nedeľného popoludnia. Veľmi si vážime podporu zo strany našich Adoptívnych rodičov a partnerov, mnohí z nich sú s nami už dlhé roky a pomáhajú nám meniť životy ľudí so zrakovým postihnutím k lepšiemu. Našim dobrovoľníkom ďakujeme za všetko čo pre výcvikovú školu robia - bez nich by sme nemohli robiť to, čo robíme.

Veríme, že sa opäť o rok s vami všetkými uvidíme na DARe 2017.

Partnerom podujatia bola spoločnosť Royal Canin.