Aj Košice fandia vodiacim psom

Nielen v Bratislave a blízkom okolí máme priaznivcov a ľudí, ktorí sa radi dozvedia čo-to o psoch so špeciálnym výcvikom. Tentokrát sme zavítali do základnej školy na Starozagorskej ulici, kam nás pozvali žiaci prvého stupňa.

Ilustračný obrázok

A keďže v Košiciach vyrastajú naše dve sestry z vrhu T2 - Tina a Teby, toto pozvanie sme radi využili. V stredu, 19. apríla ožili priestory školy príbehmi Mimi a Lízy, ktoré deti dôverne poznali z knihy. A aby sme deťom pomohli bližšie si predstaviť život nevidiacich, naše ročné psie dievčatá spolu so svojimi vychovávateľkami Zuzkou a Simonkou ukázali všetko, čo vedia. Keďže sú ešte len v programe Výchova, predviedli ako zvládajú prvky poslušnosti, ukázali sa ako vedia dvíhať a nosiť spadnuté predmety, či ukázať voľné miesto na sedenie. Teby previedla ako vie veľmi dobre upratovať rozhádzané hračky a Tina sa najviac tešila, keď sa mohla predviesť v postroji, v ktorom pracujú vodiaci psi.

Deti boli veľmi zvedavé a našim vychovávateľkám kládli zaujímavé otázky. Okrem viacerých zaujímavostí zo života budúceho psa so špeciálnym výcvikom sa deti dozvedeli aj veľmi dôležitú vec - psa, ktorý má na sebe postroj neoslovujeme a nehladkáme, pretože tento pes pracuje a jeho vyrušením by sme mohli spôsobiť problémy s orientáciou, alebo aj úraz.
Ďakujeme, Košice, tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Ilustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázok