Nový psík zo zahraničného účelového chovu v našom programe

V októbri sme v rámci medzinárodnej spolupráce výcvikových škôl získali svojho potenciálne prvého chovného psa. Pochádza z amerických chovných línií a narodil sa vo Švajčiarsku.

V rámci International GuideDogFederation, ktorej sme členmi prebieha spolupráca medzi školami v podobe darovania, alebo výmeny chovných zvierat.  Americká škola The Guiding Eyes sa rozhodla darovať nakrytú sučku výcvikovej škole vo Švajčiarsku s dohodou, že polovica šteniat z tohto vrhu bude darovaná výcvikovým školám v rámci Európy. Školy sa zaviazali, že tieto zvieratá pokiaľ budú spĺňať zdravotné a povahové kritériá zaradia do chovu.  Aj keď sa narodilo 11 šteniatok, bohužiaľ iba jedna z nich bola sučka. Preto sa k nám dostal pes menom Cosby. Je to psík s výnimočným vzhľadom - tmavo ryšavou srsťou, dlhými ušami, mohutnými labkami , výbornou pokojnou, sebavedomou povahou a veľkou láskou k ľuďom.

Vo veku jedného roka sa Cosby podrobí hodnoteniu temperamentu a preventívnym zdravotným vyšetreniam. Ak týmito testami prejde stane sa z neho náš prvý chovný pes, ktorý bude vylepšovať nielen náš chov, ale aj chovy iných škôl v rámci IGDF.