Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

Nový psík zo zahraničného účelového chovu v našom programe

V októbri sme v rámci medzinárodnej spolupráce výcvikových škôl získali svojho potenciálne prvého chovného psa. Pochádza z amerických chovných línií a narodil sa vo Švajčiarsku.

V rámci International GuideDogFederation, ktorej sme členmi prebieha spolupráca medzi školami v podobe darovania, alebo výmeny chovných zvierat.  Americká škola The Guiding Eyes sa rozhodla darovať nakrytú sučku výcvikovej škole vo Švajčiarsku s dohodou, že polovica šteniat z tohto vrhu bude darovaná výcvikovým školám v rámci Európy. Školy sa zaviazali, že tieto zvieratá pokiaľ budú spĺňať zdravotné a povahové kritériá zaradia do chovu.  Aj keď sa narodilo 11 šteniatok, bohužiaľ iba jedna z nich bola sučka. Preto sa k nám dostal pes menom Cosby. Je to psík s výnimočným vzhľadom - tmavo ryšavou srsťou, dlhými ušami, mohutnými labkami , výbornou pokojnou, sebavedomou povahou a veľkou láskou k ľuďom.

Vo veku jedného roka sa Cosby podrobí hodnoteniu temperamentu a preventívnym zdravotným vyšetreniam. Ak týmito testami prejde stane sa z neho náš prvý chovný pes, ktorý bude vylepšovať nielen náš chov, ale aj chovy iných škôl v rámci IGDF.