Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

Osud psíka Jordana - maskota nášho vrhu J

Prednedávnom sme vás informovali o 8 - mesačnom čiernom Jordanovi, s výrazným bielym fľakom na hrudi, ktorý nemôže pokračovať v programe nasej školy z dôvodu vývojovej poruchy - dysplázie lakťových kĺbov. 

Pri výbere chovných zvierat a šteniat do nášho programu vyberáme len jedince, ktoré sú absolútne zdravé, čo zahŕňa aj negatívne nálezy lakťov aj bedier u rodičov aj starých rodičov. Napriek týmto preventívnym opatreniam sa však občas stane, že sa vyskytne jedinec, ktorý touto vývojovou poruchou trpí. Operácia je pre nás finančne veľmi nákladná záležitosť, preto takéhoto psíka ponúkame ako dar ľuďom, ktorí sú ochotní sa oňho postarať, čo zahŕňa aj zabezpečenie operácie. U Jordana bola predpokladaná cena operácie 700 eur a nakoľko veľmi výrazne kríval, bolo nutné ju urobiť čo najskôr.

Pre Joriho, ako Jordana tiež voláme sa nám domov bohužiaľ zatiaľ nájsť nepodarilo, no našli sme niečo iné! Alebo skôr niekoho. Našli sme dobrú dušu v podobe jednej milej mladej ženy, ktorá sa rozhodla Joriho operáciu uhradiť! Tiež sa prihlásili dobrovoľníci, ktorí sa po operácii o Jordanka budú starať po celú dobu rekonvalescencie, čo sú zhruba 2 - 4 mesiace.

Úprimne nás teší a veľmi si vážime dôveru a spolupatričnosť, ktorú prejavujú darcovia voči našej organizácii, či už ide o finančnú podporu, alebo nezištnú pomoc.

Touto cestou sa im všetkým chceme veľmi pekne poďakovať.
Vďaka nim má Jordanko opäť šancu "skákať cez kaluže".

ĎAKUJEME

Foto po operácii: Jordan nechal v operačnej sále nielen vyoperované výrastky z kĺbov, ale aj značnú časť svojej srsti. Hoci má momentálne zostrih „na pudlíka“, chodí sa mu oveľa lepšie a to je dôležité.

Čo je to dysplázia?

Dysplázia je vývojová porucha, označujúca nesprávny vývoj kĺbu, kedy kĺbové plochy k sebe ideálne nepasujú, čo pri pohybe psa dráždi kĺb, dochádza k poškodzovaniu kĺbovej chrupavky a postupom času to vyvoláva rozvoj osteoartrózy. U psa sa prejavuje krívaním, sťaženým pohybom, či väčšou námahou pri vstávaní. Nie je možné úplne vyliečiť túto vývojovú poruchu, avšak operáciou sa dá psovi výrazne pomôcť a pri dodržiavaní 3 základných zásad počas života psa sa dá dosiahnuť, aby dožil svoj život pokojne a šťastne. Tými troma zásadami sú: udržiavanie jeho minimálnej hmotnosti, aby sa kĺby zbytočne nezaťažovali, pravidelné užívanie chondroprotetík a vylúčenie namáhavých typov pohybu (behanie hore - dole kopcom, behanie po schodoch, prudké zmeny smeru pri behu, extrémne dlhé prechádzky a záťaž a pod.).