Šteniatko vo výchove

Meno: Gabi
Dátum narodenia: sobota, jún 23, 2018
Pohlavie: sučka

Večná optimistka, milujúca ľudí


ADOPTUJ SI MA
Meno: Ga-Ceed
Dátum narodenia: sobota, jún 23, 2018
Pohlavie: pes

Šantivec s prenikavými jantárovými očami.


ADOPTUJ SI MA

 

Naše šteniatka prežijú klasické radostné šteniatkovské detstvo. Ich vychovávatelia sa o ne s láskou starajú a zároveň ich postupne pripravujú na ich budúce zodpovedné povolanie – povolanie vodiaceho psa.

Čo všetko sa šteniatko musí naučiť?

  • pohybovať sa pokojne v rámci prostredí a vecí v našom ľudskom svete. Znamená to spoznávať: mosty, podchody, nákupné centrá, eskalátory, dopravné prostriedky a iné, vrátane všetkých netradičných situácií, vecí a strojov
  • dobre reagovať na privolanie
  • naučiť sa UČIŤ SA
  • prinášať predmety z rôznych materiálov. Napríklad kľúče, plyšovú hračku, balíček papierových vreckoviek a čokoľvek iné.
  • dobre sa správať na vodidle aj bez neho
  • správať sa v interiéroch kľudne, neničiť zariadenie, neštekať, neprivlastňovať si veci, ktoré mu nepatria

Ako dlho trvá výchova?

10 až 15 mesiacov, pričom výchova začína približne vo veku 8 týždňov

Kde je šteniatko umiestnené?

doma u svojho vychovávateľa, teda u jednotlivca alebo v rodine, ktorá nám ponúkla svoju pomoc. Šteniatka vyrastajú zásadne v priestoroch spolu s ľuďmi a nesmú byť umiestnené mimo obydlia ľudí.

Ako ho spoznám?

Všetky naše šteniatka sú riadne označené postrojom a logom našej organizácie, prípadne doplnkovým logom ich sponzorov

Čo ak šteniatko nesplní kritériá ( zdravotné alebo povahové) pre zaradenie do výcviku?

Takéto šteniatka, či mladí psi sú podľa svojej povahy, zdravotného stavu a temperamentu zaradení na inú prácu, alebo ponúknutí verejnosti (prednostne adoptívnym rodičom) na odkúpenie. V prípade vážnych zdravotných problémov, tzn. ak starostlivosť o psa vyžaduje zvýšené finančné výdavky, sú psi darovaní.

Nie všetky naše šteniatka spĺňajú veľmi náročné kritériá (zdravotné a povahové) kladené na vodiaceho alebo asistenčného psa. Preto priebežne počas prvého roku života absolvujú rôzne hodnotenia. Šteniatka, ktoré všetkými hodnoteniami prejdú, budú zaradené do sekcie „Mladý pes vo výcviku“ a podporovateľovi bude ponúknutá možnosť podporovať daného psa aj vo výcviku. Tie šteniatka, ktoré sa z nejakých príčin vodiacimi alebo asistenčnými psami stať nemôžu, budú zo sekcie „Šteniatka vo výchove“ vyradené a podporovateľovi bude ponúknutý iný psík.