Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

Boriešok roka 2023

V sobotu, 29. apríla 2023, sa v priestoroch obchodného centra Bory Mall uskutočnil druhý ročník podujatia Boriešok roka 2023, súčasťou ktorého bola aj naša výcviková škola. V tomto roku mal názov aj Uštekaná sobota. A veru aj bola. V rámci programu sa predstavili rôzne organizácie, ktoré sa venujú záchrane, starostlivosti a výcviku psov, a tiež spoločnosti, ktoré vyrábajú a predávajú krmivo či kynologické pomôcky.

Ilustračný obrázok

V programe, ktorý sprevádzal návštevníkov počas celého dňa, sme v rámci dvoch samostatných vstupov informovali o aktivitách našej výcvikovej školy. Keďže naši psi sú pomocníkmi pre ľudí so zdravotným postihnutím, ukážky ich činnosti sa stretli s veľkým záujmom a ocenením v podobe potlesku malých i veľkých divákov.

Ilustračný obrázok

V priebehu krátkeho exkurzu históriou výcviku psov so špeciálnym výcvikom a fungovania našej školy sme ukázali, ako sa pri správnej a systematickej práci so psíkmi už od šteňacieho veku dokážu zvládnuť povely základnej poslušnosti či obávané nástrahy psej puberty.

Ilustračný obrázok

Päťmesačná Vanda so svojou vychovávateľkou Evkou predviedli krásnu komunikáciu založenú na očnom kontakte i hru v podobe nosenia aportíkov. Mladí psi Uzia s Katkou, Tuly s Daškou a Jesse s Mirkou predviedli odloženie s následným privolaním, cielené podávanie spadnutých predmetov z rôznych materiálov i manipuláciu so psami formou rôznych činností v ich blízkosti ako napr. prekračovanie psa. Veľmi obľúbené je cvičenie "odmietačka", pri ktorom rozsypeme v okolí psa mlsky, pričom on ich musí ignorovať. Majitelia labradorov vedia, že jedlo je veľké lákadlo, no naši to zvládli na jednotku.

Ilustračný obrázok

Nasledovala Teby so svojou Zuzkou, po vystúpení ktorých si povzdychol nejeden rodič - Teby sa predviedla pri upratovaní hračiek a priestor teda vyčistila dokonale.

Ilustračný obrázok

Po psoch v  programe Výchova sa predviedli už čoskoro pracujúci psi - vodiaci pes Niko a asistenčný pes Lebron, ktorí sprevádzali trénerku Katku. Mnohí ľudia ani netušia akým spôsobom dokážu títo psi so špeciálnym výcvikom uľahčiť život. Počas ukážok sme sa snažili priblížiť, čo ich výcvik aj pracovné poslanie obnáša a kto všetko sa o nich môže uchádzať.

Ilustračný obrázok

Náš deň sa však ukážkami nekončil, pretože v priestoroch nášho stanoviska nebolo o návštevy núdza. Keby sme chceli nohy počítať, tak počítame stále vo vysokých desiatkach. Deti i dospelí sa mohli do sýtosti vyhladkať a vymojkať nielen so psami, ktorí účinkovali, ale aj s ďalšími, ktorí nás podporili svojou prítomnosťou.

Ilustračný obrázok

Bol to skvelý deň, ktorý nám bolo cťou stráviť v prítomnosti našich úžasných vychovávateľov a dogsitterov a ich zverencov.
Ďakujeme aj Bory Mall za možnosť byť súčasťou Uštekanej soboty aj napriek tomu, že u nás sa nešteká. Tešíme sa opäť o rok.

Ilustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázokIlustračný obrázok