Chybová správa

Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/libraries) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) v libraries_get_libraries() (riadok 176 z /data/d/a/da37b08d-2424-405e-a04d-571eea470d61/vodiacipes.sk/web/sites/all/modules/libraries/libraries.module).

Aktuality 2015

Narodenie vrhu R

V decembrový utorok priviedla naša chovná sučka Hanna na svet šesť šteniatok – súrodencov z vrhu R. Ich pôrodná váha bola od 375 do 500 gramov, zastúpenie pohlaví skončilo remízou – traja chlapci (Rudy, Rio, Rafael) a tri dievčatá (Ramona, Rita, Roxana).

Projekt Vybavíme si to sami

Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy realizuje od Cieľom projektu Vybavíme si to sami je podpora demokratických hodnôt, vrátane ľudských práv".októbra 2015 projekt Vybavíme si to sami, podporený z Fondu pre mimovládne organizácie, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014.

Kalendár Vodiaci pes 2016

Čo všetko zažije počas jedného dňa budúci vodiaci pes?
Koľko toho stihne? Čím svoj deň naplní? Chodením v postroji, vykonávaním cvikov poslušnosti?
Odpovede na tieto otázky nájdete v kalendári na rok 2016.

Vianočná charitatívna zbierka

Vianočnú charitatívnu zbierku, ktorá začína vo štvrtok, 26. novembra 2015, organizuje už niekoľko rokov Slovenská humanitná rada v spolupráci s Nadáciou Tesco. Organizácie z celého Slovenska tak dostávajú možnosť zbierať finančné prostriedky na podporu svojej činnosti. Naša škola bude zbierku realizovať v Bratislave v priestoroch Tesco Lamač, a to vždy vo štvrtok a piatok od 15:00 do 19:00 a cez víkend od 10:00 do 18:00.

Deň adoptívnych rodičov

Deň adoptívnych rodičov (skrátene DAR) sa tento rok konal v prvú októbrovú nedeľu. Stretnutie ľudí zapojených do projektu Adopcia s ich vybraným psíkom či psíkmi sa prvý krát otvorilo aj pre verejnosť.

Sústredenie pre čakateľov a držiteľov vodiacich psov

Väčšina ľudí so zdravým zrakom je držiteľom vodičského preukazu. Pamätáte si ešte na obdobie, keď ste pracovali na tom, aby ste ho získali? Rovnako, aj napriek každodenným skúsenostiam, nepadlo by vám občas dobre dať si zopár kondičných jázd s inštruktorom a precvičiť si v rušnej premávke, ako sa správať v krízových situáciách? O tom istom sú aj naše sústredenia pre čakateľov a držiteľov vodiacich psov, ktoré každý rok realizujeme.

Narodenie vrhu P

Naša chovná sučka Iffi priviedla na svet po druhýkrát šteniatka. Chlapci Pali, Perry, Pele, Persy, Pady, Pino, Paxi a dievčatká Penny, Paris, Polly a Pia sa narodili 13. 6. 2015. Ak ste narátali 11 šteniatok, rátate správne, ide totiž o najpočetnejší vrh v histórií našej výcvikovej školy.

Výcviková škola pre vodiace a asistenčné psy absolvovala svoj tretí úspešný audit

V dňoch 3. - 5. júna absolvovala VŠVAP už tretí medzinárodný audit v oblasti dodržiavania medzinárodných štandardov vo všetkých oblastiach činnosti teda v oblasti chovu, výchovy, výcviku, odovzdania vodiacich psov a poskytovania servisu klientom a taktiež vo všetkých administratívnych postupoch. Auditormi boli tentokrát dvaja kolegovia z Austrálie a Veľkej Británie.

Stránky