Poznáme výnos z verejnej zbierky Štvornohé oči za rok 2013

Verejnú zbierku organizuje Výcviková škola pre vodiacich psov (VŠVP) Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska a jej cieľom je získať finančné prostriedky na výchovu a výcvik psích pomocníkov pre ľudí so zrakovým postihnutím. Prispieť do zbierky možno vhodením ľubovoľnej sumy do pokladnice – makety vodiaceho psa, ktoré sú rozmiestnené zväčša v nákupných centrách po celom Slovensku. Čistý výnos verejnej zbierky predstavuje za rok 2013 čiastku 6 831,81 €. Vôbec najvyšší výnos na jednu pokladnicu bol zaznamenaný v meste Žilina, kde ľudia v minulom roku prispeli celkovo sumou až 643,13 €. Ďalšie najplnšie pokladničky boli v Bratislave, Košiciach, Trenčíne, Poprade a Nitre.

V roku 2013 sa oficiálnym partnerom verejnej zbierky stala spoločnosť BILLA s.r.o.. K staršiemu typu pokladničky, plyšovej makete vodiaceho psa, pribudla vďaka ďalšiemu partnerovi zbierky - spoločnosti OLEJÁR s.r.o. pokladnička s novým vzhľadom. Verejnosť sa tak môže stretnúť už i s laminátovou maketou psíka, ktorý spolu s dvomi šteniatkami sedí na pokladnici. Tieto psy majú čiernu, hnedú alebo krémovú farbu a postupne budú nahrádzať staršie pokladnice.

„Výnos použijeme na podporu chovu a výcviku vodiacich psov. Ďakujeme všetkým, ktorí prispievaním do zbierky Štvornohé oči pomáhajú ľuďom so zrakovým postihnutím skvalitňovať ich život a urobiť veľký krok k samostatnosti,“ hovorí koordinátorka zbierky Katarína Kubišová. Tí, ktorí by radi podporili činnosť VŠVP aj inak, si môžu budúceho vodiaceho psa virtuálne adoptovať alebo sa stať jeho vychovávateľom. Záujemcovia nájdu viac informácií na www.vodiacipes.sk.

O verejnej zbierke Štvornohé oči sa dočítate viac v tomto odkaze.

(prebraté z tlačovej správy ÚNSS)